Moda na łazienkowe płytki gresowe

 

płytki ceramiczneBudowa domu przysparza nam wielu trudności i stresów. Warto zatroszczyć się o to, by jego wykończenie przebiegło sprawnie i bez problemów. Jednym z najbardziej skomplikowanych pomieszczeń w nowym domu niewątpliwie jest łazienka. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, jakie materiały wybrać do wykończenia łazienki. Dzięki nam wprowadzisz się do swojego domu szybciej niż myślisz. Nad efektem końcowym w przypadku łazienki musimy zastanawiać się już wtedy, gdy spoglądamy na projekt budowy całego domu. Jest to bowiem pomieszczenie bardzo funkcjonalne i musi zawierać wiele elementów, o których myśli się już podczas stawiania murów i zakładania wszelkich instalacji. Gdy na przykład przeprowadzamy remont, lokalizacja instalacji wodnej i kanalizacyjnej uniemożliwia nam przeniesienie łazienki w inne miejsce. Jeśli uporamy się z rozmieszczeniem wyżej wspomnianych elementów pozostaje nam już tylko konkretne wykończenie łazienki. Popularne ostatnio stały się łazienkowe płytki gresowe.

Praktyczne i estetyczne

Skąd wzięły się łazienkowe płytki gresowe? Zaczęto je wykonywać zaledwie kilkadziesiąt lat temu. Płytki są wykonywane z tak zwanej kamionki szlachetnej. W jej skład wchodzi między innymi glina i piasek kwarcowy. Gres – czyli materiał, z którego powstają łazienkowe płytki gresowe – powstaje w etapie końcowym wypalenia wspomnianej kamionki. Dzieje się to w temperaturze powyżej 1200 stopni Celsjusza. Skąd tak duże zainteresowanie tego rodzaju kafelkami? Najważniejszym powodem jest mrozoodporność. Zwykłe płytki ceramiczne znajdują zastosowanie w krajach o cieplejszym i bardziej suchym klimacie niż Polska. W krajach takich jak nasz występujące dość często deszcze i niska temperatura w zimowych miesiącach powodują, że zwykłe płytki stają się niefunkcjonalne. Łazienkowe płytki gresowe przyjmują bardzo mało wilgoci, dodatkowo bardzo dobrze znoszą mróz. Dlatego też ich zastosowanie nie kończy się na wykończeniu łazienek. Z powodzeniem płytki gresowe można umieszczać także na zewnątrz domu, na przykład w ogrodach, na tarasie, balkonie czy w altankach. W toalecie chcielibyśmy zachować względny porządek przez cały czas. Szczególnie jeśli dużo pracujemy lub mamy pod opieką malutkie dzieci. Łazienkowe płytki gresowe są wygodne i łatwe w czyszczeniu. Ponadto nie są podatne na zaplamienia i posiadają niską nasiąkliwość. Wybierając ten produkt mamy więc pewność, że będzie służył nam przez długie lata, a dodatkowo nie będziemy musieli męczyć się z jego czyszczeniem czy renowacją. Płytki gresowe to jeden z najsolidniejszych materiałów do wykończenia łazienki.

Zadowolenie klienta

Dla firm produkujących łazienkowe płytki gresowe najważniejsze jest zadowolenie klienta. To dla jego potrzeb tworzone są przecież tak liczne produkty nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Wspomniane kafelki nie są wyłącznie funkcjonalne. Prezentują się także w naszej łazience wyjątkowo malowniczo. Musimy tylko odpowiednio dobrać je do reszty wyposażenia. Dlatego już wcześniej zastanówmy się co chcemy umieścić w tym pomieszczeniu. Ważne są nie tylko podstawowe meble, ale także drobne dodatki, które urozmaicą wnętrze i zaaranżują je, by cieszyć oczy Twojej rodziny oraz odwiedzających Was gości. Jeśli zakupiliśmy już odpowiednie produkty wybór odpowiednich płytek wydaje się tylko formalnością. Łazienkowe płytki gresowe można zakupić przez internet. Strony internetowe prześcigają się w dogodnych dla klienta ofertach. Jednak jeśli masz chwilę czasu wybierz się po kafelki osobiście. Na miejscu na pewno znajdziesz o wiele więcej propozycji, poza tym na żywo nawet kolory wyglądają inaczej. Możesz także za pomocą dotyku zbadać strukturę płytki. Ta ostatnia musi być wygodna pod bosymi stopami. W łazience często przebywamy przecież bez butów, a nasze dzieci nieustannie zapominają bamboszy. Jeśli mamy odpowiednią ilość miejsca, możemy osobno zaprojektować łazienkę dla małych pociech.

Łazienka dla dzieci

Większość dzieci uwielbia spędzać czas w łazience. Podwodne przygody podczas wieczornej kąpieli w wannie to tylko jedna z licznych zabaw, które uwielbiają. Dlatego też łazienka dla dziecka powinna być przede wszystkim bezpieczna i zachęcająca. Przede wszystkim sprzęty muszę być dostosowane do wzrostu dziecka. Należy także zatroszczyć się o podłogę. Można na niej położyć maty antypoślizgowe, ale najlepszym, pewnym i trwałym rozwiązaniem będzie zastosowanie wspomnianych wyżej materiałów. Łazienkowe płytki ceramiczne nie tylko ładnie wyglądają, ale mogą być także antypoślizgowe. Poza względami praktycznymi łazienka dziecka powinna być kolorowa i wesoła. Urządźmy ją dopiero wtedy, gdy skonsultujemy się z naszym maluchem. Możemy zamówić specjalne płytki, na których znajdą się ulubione zabawki lub postacie z bajek. Niekoniecznie muszą być one umieszczone na podłodze, natomiast mogą gdzieniegdzie ozdobić ściany łazienki. Kolorowe ręczniki oraz inne drobne przedmioty nadadzą wnętrzu wyjątkowej magii, dzięki której poranne lub wieczorne czynności w łazience staną się dla dziecka przyjemnością, a nie tylko obowiązkiem. 

Oryginalne płytki gresowe doskonale sprawdzają się w wielu sytuacjach. Można je spotkać w łazienkach przygotowanych zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Warto również podkreślić, że takie materiały wykończeniowe stosowane są nie tylko w przypadku nieruchomości mieszkalnych. Płytki możemy bowiem spotkać w budynkach biurowych czy handlowo usługowych. Coraz częściej kafle montuje się w hotelach czy holach różnych instytucji. Wszystko dlatego, że tego rodzaju materiały nie tylko cenimy sobie pod względem praktycznym, ale również pod względem estetycznym.