Nie bójmy się nowych rozwiązań mieszkaniowych!

nowoczesny salonW pewnym momencie swojego życia każdego czeka podjęcie poważnej decyzji związanej z miejscem zamieszkania. Młodzi ludzie na początku dorosłego życia najczęściej wynajmują mieszkania. Warto jednak w którejś chwili przestać płacić obcym ludziom i zainwestować te pieniądze w coś własnego. Niektórzy decydują się na zakup działki i budowę domu, inni zakupują nową nieruchomość lub mieszkanie. Statystyki wyraźnie pokazują, że największym zainteresowaniem cieszą się nowe mieszkania, będące w stanie deweloperskim. Dlaczego? Powodów takiego stanu rzeczy jest mnóstwo.

Przede wszystkim wpływ na to ma funkcjonalność oraz walory estetyczne nowego budownictwa. Każde chce bowiem mieszkać wygodnie i bezpiecznie. Tego w pełni nie zagwarantuje nam stare budownictwo, które liczy sobie kilkanaście, a często nawet kilkadziesiąt lat. Jeśli i tak ma się w planach zakup mieszkania, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w nowe nieruchomości, które stwarzają znacznie więcej korzystnych możliwość na rożnych płaszczyznach.

Będąc w trakcie podejmowania decyzji związanej z kupnem własnego M należy rozpatrzeć i porównać ze sobą kilka możliwości. Jest to bowiem inwestycja niezwykle kosztowna, której skutki będą odczuwane przez długie lata, czasami nawet przez kilka pokoleń, które będą zamieszkiwały dany lokal. W związku z tym, w pierwszej kolejności warto wziąć na tak zwaną „tapetę” mieszkania pochodzące z rynku pierwotnego. Dlaczego cieszą się tak dużym zainteresowaniem pomimo stosunkowo wysokich cen? Wiele za nimi przemawia fakt, że są objęte nowymi inwestycjami budowlanymi, które charakteryzują się szeregiem atrakcyjnych właściwości. Przede wszystkim, innowacyjność oraz nowatorskie rozwiązania mają bezpośredni wpływ na komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania lokalu. Materiały budowlane są zdecydowanie lepsze niż kiedyś, a i zarówno architekci, jak i budowniczowie bardziej przykładają się do realizowania inwestycji. Trzeba jednak przy tym podkreślić, że nie jest to regułą. W każdym przypadku zdarzają się fuszerki, również w kontekście nowych inwestycji, dlatego zanim podejmie się decyzję o kupnie nowego mieszkania, warto dobrze sprawdzić firmę deweloperską, która trzyma pieczę nad projektem i nadzoruje jego wykonanie. Nie jest to trudne do zrobienia, a korzyści z takiego rozwiązanie płynie bardzo dużo.

Jeśli chodzi o nowe mieszkania Poznań dysponuje niezwykle atrakcyjną ofertą nieruchomości. Charakteryzują się one dobrym wykonaniem, ciekawą architekturą, nowatorskimi rozwiązaniami projektowymi oraz budowlanymi, a także znakomitym położeniem. Stolica Wielkopolski nie bez powodu jest bowiem nazywana zielonym miastem. Istnieje w niej wiele parków, skwerów, terenów zielonych, a nawet rezerwatów i niewielkich kompleksów leśnych znajdujących się jeszcze w granicach miasta. W dzisiejszych czasach możliwość kupienia mieszkania w mieście, z którego okien rozpościerać się będą widoki na piękną przyrodę, a nie betonową zabudowę, graniczy niemal z luksusem. Na szczęście Poznań jest jednym z tych miast, w którym bez większych problemów można zamieszkać niemal w jego centrum, a za oknem podziwiać na przykład piękno pobliskiego parku. Zawsze jednak, zanim podejmie się ostateczną decyzję kupna mieszkania, warto sprawdzić, czy w pobliżu interesującego nas bloku lub całego osiedla nie jest przewidziana realizacja innego projektu budowlanego. Niemiłym zaskoczeniem byłby bowiem fakt wyrośnięcia po kilku miesiącach kolejnego bloku, biurowca lub apartamentowca zaraz za oknami naszej kuchni, pokoju dziecięcego czy sypialni. Taka sytuacja jest bardzo nieprzyjemna w skutkach, zwłaszcza na dłuższą metę. Nie ma bowiem niczego komfortowego w tym, żeby do naszych okien zaglądali sąsiedzi w przeciwieństwie do światła słonecznego, którego swobodny dostęp byłby mocno ograniczony. Jeśli już inwestuje się duże pieniądze w zakup własnego M, dobrze jest móc mieszkać w nim nie tylko bezpiecznie, ale również komfortowo. Widok za oknem oraz kwestia sąsiedztwa są jednymi z tych czynników, które wpływają na jego poziom.wnętrze w stylu japońskim

Nowe mieszkania w stanie deweloperskim to także korzyści płynące z rozmaitych udogodnień. Przede wszystkim, kupując lokal, który wcześniej nie był przez nikogo zamieszkały, zyskuje się możliwość całkowitego dostosowania go do indywidualnych potrzeb. Inne warunki należy bowiem stworzyć kilkuosobowej rodzinie, a inne nowoczesnemu singlowi. Ponadto, nowe budownictwo uwzględnia wszelkie potrzeby różnorodnych osób, między innymi dzieci i ich rodziców, osób niepełnosprawnych oraz starszych. Tym samym, nowe bloki posiadają windy osobowe, podjazdy oraz elektryczne platformy na wózki inwalidzkie i dziecięce, bliskość bezpiecznych i atrakcyjnych z punktu widzenia maluchów place zabaw, szerokie przejścia i korytarze zarówno na klatkach schodowych, jak i w poszczególnych mieszkaniach, brak wysokich progów w budynkach i krawężników na osiedlach, miejsca parkingowe zarezerwowane do dyspozycji wyłącznie osób niepełnosprawnych, podziemne hale garażowe, przestronne tarasy i balkony, z których swobodnie można korzystać, komórki lokatorskie, bliskość najważniejszych punktów usługowych, takich jak między innymi sklep spożywczy, apteka, oddział banku, poczta, punkt opieki medycznej, szkoła, przedszkole, żłobek, przystanki komunikacji miejskiej, monitoring, ochrona fizyczna i ogrodzenie wokół całego osiedla. Jak zatem wyraźnie widać, nowe mieszkania Poznań to ogromne bogactwo wszelkiego rodzaju udogodnień, które znacznie wpływają na poziom komfortu oraz bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców. Wiele z tych rzeczy nie istnieje w przypadku mieszkań pochodzących z rynku wtórnego. Z koeli w kwestii nowoczesnego budownictwa większość tych elementów to dzisiaj standard. Warto więc pomyśleć o mieszkaniach w stanie deweloperskim. Zarówno te, jak i pochodzące z rynku wtórnego wymagają posiadania dużej ilości pieniędzy przeznaczonych na ich zakup oraz późniejszy remont lub wykończenie. W związku z tym, nie bójmy się inwestować w lepszą przyszłość, której gwarancją jest nowe, innowacyjne, budownictwo.