Jak dobierać torebki do stroju?

otwarta portmonetkaKażdego dnia nosimy przy sobie mnóstwo drobiazgów, nic więc dziwnego, że zależy nam na tym, żeby wszystkie były zawsze pod ręką. Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek kobietę, która nie posiadałaby w swoich prywatnych kolekcjach przynajmniej jednej torebki, dlatego niezbędne jest zgromadzenie wiedzy na temat podstawowych zasad doboru akcesoriów, dzięki czemu możliwe byłoby trafne dopasowanie torebek do własnych sylwetek. Co dla jednych osób może wydawać się zaskakujące, dla pozostałych jest podstawą sprawnego komponowania stroju, dlatego nie każdy model będzie pasował do każdej kobiety. Są oczywiście rozwiązania klasyczne, wpisujące się w każdą sytuację, jednak każda kobieta intuicyjnie czuje, które dodatki pasują jej bardziej, a które mniej. Oczywiście torebki nie pełnią wyłącznie funkcji przechowywania drobiazgów, ponieważ dobrze dobrane mają moc podkreślania stylizacji, a czasami nawet bezpośredniego wpływania na ich charakter. Jeszcze do niedawna powszechnym stwierdzeniem było to, że torebka musi być kolorystycznie dopasowana do butów, jednak coraz częściej odchodzi się od tego typu wytycznych, zastępując je tymi, które umożliwiają zabawę formą i kolorystyką.

Dzięki temu mamy więcej swobody w dobieraniu dodatków, na co zresztą od zawsze pozwala moda, będąca z założenia zabawą z utartymi schematami. Wiadomo jednak, że nie każda kobieta ma w sobie tyle odwagi, żeby dobierać do czerwonej sukienki żółte szpilki i niebieską torebkę, jednak tego typu kompozycje są – być może nieco paradoksalnie – najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Nieco trudniejsze może okazać się selekcjonowanie stroju na podstawie różnych faktur, dlatego jeżeli nie czujemy się pewnie w zabawach z modą, możemy bez trudu trzymać się zasady pozwalającej na dobieranie butów do torebki, a stopniowo przełamywać się celując na przykład w dopasowywanie jaśniejszych części stroju do ciemniejszych dodatków, albo odwrotnie. W sklepach znaleźć można dzisiaj tysiące propozycji pochodzących od rozmaitych producentów, dlatego też czasami możemy mieć problem z selekcją odpowiedniego produktu, zwłaszcza, że współczesny eklektyzm pozwala na łączenie ze sobą rozmaitych elementów pochodzących z rożnych epok, jak ma to miejsce w przypadku mody na vintage, który od kilku sezonów króluje w przestrzeni naszych miast. Każdy kto szuka inspiracji i odpowiednich modeli z pewnością docenił już potencjał internetu i rozmaitych sklepów, takich jak chociażby Etui, którego propozycje można znaleźć na witrynie http://www.etui-vintage.pl/nowosci,408.html. Efekt łączenia rozmaitych części stroju może przechodzić najśmielsze oczekiwania, jednak warto wiedzieć, że w takich sytuacjach trzeba odznaczać się prawdziwym stylistycznym smakiem, ponieważ granica pomiędzy stylem a kiczem jest w wielu sytuacjach wyjątkowo cienka, przez co można mieć problem z zachowaniem umiaru. Jednak niewielka torebka utrzymana w formacie retro może doskonale podkreślać cały strój i sprawić, że to, co początkowo wydawało nam się banalne nagle zyskuje charakter prawdziwego arcydzieła.

różowa torbaOceniając swój strój najlepiej spojrzeć na niego całościowo i znaleźć jedną dominantę, na podstawie której będziemy w stanie dobrać torebkę. Jeżeli więc mamy do dyspozycji prostą, czarną sukienkę, z powodzeniem możemy dobierać torebkę w intensywnym kolorze albo o nietypowym kształcie i fakturze. Z kolei jeżeli nasz strój jest wyjątkowo bogaty w falbany, ćwieki czy nadruki, torebka powinna być elementem, który będzie „uspokajał całość”. Najlepiej więc dopasowywać strój na zasadzie kontrastów i przeciwieństw. Na co jednak zwracać uwagę podczas zakupów? Przede wszystkim na to, żeby wybrana przez nas torebka posiadała jak najmniej ozdób, ponieważ im będzie prostsza, tym bardziej będzie pasować do większej ilości strojów. Warto traktować torebkę tak samo jak biżuterię, dlatego jeżeli nasza kopertówka posiada dużo srebrnych ozdób, zrezygnujmy z bransoletek czy wisiorków. Warto też wiedzieć, że niezbędne jest dobieranie stroju do uroczystości, ponieważ zupełnie inne torebki damskie będziemy wybierać idąc na wesele, a zupełnie inne wybierając się z przyjaciółkami na zakupy. W sprzedaży znaleźć można nieskończoną ilość propozycji producenckich, spośród których znaleźć można dokładnie to, czego się szuka – od pojemnych toreb treningowych po eleganckie kuferki, do których zmieszczą się jedynie najpotrzebniejsze drobiazgi. Oczywiście obok okazji i typu stylizacji, dobrze mieć świadomość własnej sylwetki, ponieważ duże torebki optycznie poszerzają, długie i workowate wydłużają, a torebki noszone pod pachą optycznie zwiększają objętość biustu, dlatego to, co będzie się znakomicie sprawdzać w przypadku kobiet drobnych i szczupłych, będzie działało na niekorzyść osób o większych gabarytach. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości lub nie do końca wiemy po jaki model sięgnąć, najbezpieczniejszym wyjściem – jak zwykle zresztą – będzie inwestowanie w te torebki, które mają standardowe rozmiary i proste formaty. Kobiety, które narzekają nieustannie na swoje uda i biodra nie powinny nosić torebek, które ukośnie opadałyby na biodra, ponieważ dzięki temu uzyskuje się kilka centymetrów więcej.

Takie rozwiązanie sprawdzi się jednak w przypadku szczupłych pań, których obwód bioder jest niewielki. Widać więc jak trudne może być codzienne przygotowywanie się do wyjścia z domu, ponieważ niezbędne jest zwracanie uwagi na wiele elementów i detali. Najlepszym i najrozsądniejszym wyjściem jest zatem stawianie na klasykę, która jest ponadczasowa i dzięki której bez trudu połączymy w całość nawet te dodatki, które pozornie do siebie nie przystają. Im bardziej stonowane kolory i prostsze wzory, tym lepiej, ponieważ nie będzie się miało później problemu ze zmieniającymi się trendami, które zmuszałyby nas do całkowitej wymiany garderoby. To, co sezonowe powinno zajmować jedynie kilka procent naszej szafy. Torebki mają zresztą to do siebie, że – o ile wykonane są z wysokiej jakości skóry – ładnie się starzeją, przez co im dłużej z nich korzystamy, tym stają się atrakcyjniejsze.