Dlaczego zakup okien jest poważną inwestycją?

okno dachoweOkna są tymi elementami naszych mieszkań i domów, przez które zwykle „ucieka” w próżnię około 30% ciepła zgromadzonego w przestrzeni naszego domu, dlatego niezwykle istotne jest to, aby podczas wymiany zdecydować się na produkty pochodzące od sprawdzonych producentów, mających opinię solidnych i wiarygodnych. Nie chcąc przepłacać za ogrzewanie oraz za same okna, można oczywiście samodzielne zadbać o skuteczna izolację, ze względu jednak na to, że okna mają nam służyć przez lata, najrozsądniejsze jest zainwestowanie większej sumy i zakupienie takich, które mają najniższy współczynnik przenikania ciepła i które nie będą wymagały stałych poprawek.

W sklepach znaleźć można dzisiaj nieskończoną ilość propozycji, dlatego też może się okazać, że zakup tak prostego i nieskomplikowanego z pozoru produktu jest trudniejsze, niż mogłoby się nam wydawać. Same okna dachowe sprzedawane są obecnie w kilkunastu opcjach – panoramicznej, obrotowej, zdalnie sterowanej, wysokoosiowej, uchylno-wysokoosiowej, nieemisyjno uchylno-wysokoosiowej, obrotowo – klapowej i wielu innych, widać więc jak bardzo rozwinęła się branża okienna. Chcąc sprostać oczekiwaniom swoich klientów sklepy oferują co raz to nowe propozycje, dlatego też w samym Internecie znaleźć można dystrybutorów nastawionych na sprzedaż pełnego wachlarza propozycji. Porównanie poszczególnych produktów może okazać się procesem skomplikowanym i żmudnym zwłaszcza, że w ofercie tylko jednego sklepu Roofstyle znajdują się okna dachowe z nawiewnikami, okna uchylno-obrotowe, okna otwierane elektrycznie, okna łazienkowe, wyłazy, świetliki zwykłe i tunelowe, schody strychowe, okna balkonowe oraz cała masa kołnierzy do okien oraz akcesoriów dodatkowych, w postaci rolet, markiz czy moskitier. Chcąc więc kupić okna niezbędne jest dokładne zastanowienie się czego oczekujemy i czego tak naprawdę potrzebujemy.

Jeżeli szukamy okien do pokoju dziecka, gdzie najważniejsza będzie grubość szyb i bezpieczeństwo pociechy, będziemy koncentrować swoją uwagę na innych aspektach niż w przypadku okien do poddasza czy łazienki. Wiele z produktów posiada rozbudowane funkcje, z których często nie zdajemy sobie sprawy, dlatego też warto wcześniej przejrzeć ofertę wybranego producenta i zastanowić się nad tymi cechami, które w naszym przypadku będą absolutnie najważniejsze. Istotne jest jednak, żeby nadmiernie nie oszczędzać, ponieważ skąpstwo może się szybko obrócić przeciwko nam. Jeżeli nie musimy wymienić okien „na już”, rozsądniejsze będzie wstrzymanie się z remontem do czasu, aż uzbieramy odpowiednią sumę pieniędzy, chociaż nawet w przypadku natychmiastowej wymiany powinno się potraktować zakup okien jak długoterminową inwestycję. Jeżeli nie do końca wiemy jakie okna balkonowe czy okna dachowe wybrać, dobrze byłoby zasięgnąć porady znajomych, którzy wcześniej podjęli się wysiłku montażu tego typu elementów.

żaluzje okienneOczywiście cena ma niebagatelne znaczenie, ponieważ dla wielu osób jest sprawą kluczową, jednak niezbędne jest zwrócenie uwagi na cechy okien, za które warto wydać trochę więcej. Nie zawsze musi się w końcu okazać, że wyjątkowo drogie okna dachowe są lepsze od tych znajdujących się w średniej grupie cenowej. Wybierając jednak określony model powinno się zadbać o całą jego „otoczkę”, także w kwestii montażu. Może się bowiem okazać, że okna, za które zapłaciliśmy majątek nie spełniają swojej funkcji, ponieważ ich montaż zleciliśmy osobom, które nie mają o tym większego pojęcia. Wchodząc w posiadanie produktu pochodzącego od renomowanego producenta, który nie może pozwolić sobie na jakiekolwiek niedociągnięcia, możemy zyskać więcej – na przykład profesjonalny montaż oraz długoterminową gwarancję. Nawet jeżeli dokładnie śledziliśmy wszystkie wskazówki umieszczone przy opisie konkretnego produktu, nie możemy mieć pewności, że nasze obliczenia czy wybory będą trafne, dlatego zawsze bezpieczniej jest zasięgnąć porady profesjonalistów, którymi bez wątpienia są sprzedawcy i doradcy w sklepach renomowanych firm. Jeżeli kupujemy w Sieci, powinniśmy sprawdzić, czy oferowane przez sklep internetowy okna są tymi produktami, których faktycznie szukamy. Najbezpieczniej jest wybierać sprzedawców, którzy sprzedają okna konkretnych firm, jak ma to miejsce w przypadku wspomnianego już Roofstyle, oferującego okna Fakro i Velux, dzięki czemu zyskuje się pewność, że sprzedawcy doskonale znają produkty znajdujące się w ich ofercie.

Nowoczesne okna posiadają rozbudowaną funkcjonalność, dlatego też mogą służyć nam nie tylko jako produkty oświetlające wnętrza, ale także jako elementy korygujące proporcje dachu czy też przedmioty estetyczne. Wybór jest przeogromny, dlatego też warto dobrze przygotować się do zakupów i zastanowić się na czym najbardziej nam zależy – na bezpieczeństwie, dobrym widoku, na optycznej zmianie proporcji mieszkania, na doświetleniu pomieszczeń czy też nowoczesnych technologiach. Im bardziej sprecyzowane będą nasze oczekiwania, tym lepiej, dzięki czemu będziemy w stanie wejść w posiadanie takiego elementu, z którego będziemy w pełni zadowoleni.