Mieszkanie pod klucz

Firmy deweloperskie oddając do użytku obiekt mieszkalny proponują potencjalnym klientom dwa rozwiązania. Jednym z nich jest tak zwane mieszkanie w stanie surowym, które po zakupie sami musimy krok po kroku wykończyć. Drugą opcją – która staje się w ostatnim czasie coraz bardziej interesująca – jest tak zwane mieszkanie pod klucz, do którego w zasadzie z dnia na dzień możemy się przeprowadzić. Jak się okazuje pod wieloma względami jest to rozwiązanie cenniejsze niż wspomniane wcześniej lokale w stanie surowym. Niemniej jednak decydując się na wykończone mieszkanie musimy liczyć się z tym, że cena za metr kwadratowy będzie w tym przypadku o wiele większa. Jakie plusy przemawiają za tym, by zdecydowanie wybrać mieszkanie pod klucz? Które cechy takiego lokalu będą jednak działać na jego niekorzyść? Przed zakupem mieszkania z pewnością warto to sprawdzić.

Wyższa cena mieszkania pod klucz

Największym minusem nieruchomości oddawanych pod klucz jest oczywiście to, że cena takich mieszkań z reguły jest zauważalnie większa. Z drugiej strony warto pamiętać o tym, że mieszkania w stanie surowym musimy wykończyć także na własny koszt. Oprócz materiałów zapłacimy również za ekipę remontową. Dodatkowo przeprowadzka nie będzie możliwa natychmiast, ponieważ prace wykończeniowe zajmują trochę czasu. 

Przeprowadzka z dnia na dzień

Ogromnym plusem mieszkań pod klucz jest fakt, iż można się do nich wprowadzić w zasadzie od zaraz. Wszystkie instalacje są podłączone, w łazience i kuchni znajduje się odpowiednia armatura, a więc w ostateczności wystarczy wstawić tylko meble. Przykłady interesujących lokali mieszkalnych znajdziemy na przykład pod adresem http://www.wechta.pl/

Fachowe wykończenie wnętrz

Firmy deweloperskie zapewniają wysoki i solidny standard wykończenia mieszkania, dlatego decydując się na zakup mieszkania pod klucz nie musimy niczym się martwić. Z reguły deweloperzy otrzymują różnego rodzaju zniżki na materiały wykończeniowe, dlatego dodatkowa opłata za wykończenie nie musi być większa niż cena, którą sami zapłacilibyśmy za zakup materiałów i robociznę. Oszczędzamy za to czas i nie narażamy się na żadne stresy związane z pracami wykończeniowymi (nie musimy nikogo nadzorować, ponieważ za to odpowiedzialny staje się deweloper, z którym podpisaliśmy umowę). 

Jak się zatem okazuje, mieszkania kupowane pod klucz mogą być dobrym rozwiązaniem dla kogoś, kto nie chce zawracać sobie głowy sprawami związanymi z wykończeniem nieruchomości. Dodatkowym plusem takiego zakupu jest możliwość wprowadzenia się od ręki.