Maski Kerastase - pomoc dla farbowanych włosów

Wiele kobiet nie jest zadowolonych z naturalnego koloru swoich włosów, dlatego od lat farbowanie, pomimo zgubnego wpływu na stan naszych włosów, cieszy się niesłabnącą popularnością. Brązy, blondy, rudości, każda z nas inny kolor uważa za ideał. Dzięki nowoczesnym technologiom farbowania możemy zmieniać kolor  włosów kiedy tylko chcemy. Jedynym minusem koloryzacji jest jednak, pomimo stosowania coraz delikatniejszych składników, stan włosów po takim zabiegu. Na szczęście producenci kosmetyków dobają także o to, by przywrócić farbowanym włosom ich naturalne piękno, czyli dogłębnie odżywić i odbudować zniszczone pasma. 

 

 

Skutki nieprofesjonalnego farbowania

Kobiety po zabiegu farbownia najczęściej skarżą się na efekt spalonych włosów (zwłaszcza po drastycznej zmianie koloru, która wymaga głębokiej ingerencji w strukturę włosa), matowy kolor, żółtawe lub rude refleksy w przypadku farbowania na kolor blond, a także problemy z rozczesywaniem, wypadanie włosów i problemy ze stanem skóry głowy. Oczywiście najczęściej negatywne skutki farbowania dotykają osoby, które decydują się zmienić swój kolor w domowym zaciszu. 

Jak im pomóc?

Jeżeli po farbowaniu twoje włosy nie wyglądają tak, jak tego oczekiwałaś powinnaś jak najszybciej odwiedzić profesjonalny salon kosmetyczny, w którym odpowiednie osoby pomogą ci uzyskać pożądany odcień włosów. Warto udać się zwłaszcza do salonu marki L'Oreal, który zapewni kurację regennerującą ampułką z kompleksem Vita-Cimentem, która pomoże dogłębnie zregenerować strukturę włosa, wygładzić mikrouszkodzenia, a dodatkowo zadaba o ich piękny blask.

 

Eksperci marki Kerastese pomyśleli także o kobietach, które pragną poprawić stan swoich osłabionych włosów w domu. Właśnie dla nich stworzono szampon, odżywkę i maski Kerastase Reflection Chroma Captive, które w profesjonalny sposób dbają o osłabione zabiegiem farbowania pasma, gwarantując intentesywny kolor przez 40 dni od farbowania. Dzięki serii Reflection Chroma Captive włosy nie tylko zostaną dogłębnie zregenerowane i odżywione od cebulek aż po same końce, ale także będą pięknie błyszczały, staną się podatne na stylizację., miękkie i spreżyste. Zawarty w kosmetykach system Fibronic z filtrami UV wyraźnie wygładza powierzchnię włosów przez co stają się one mniej podatne na uszkodzenia i zabiegi stylizacyjne. Filtry UV chronią natomaist włosy przed wpływem słońca i na dłużej zabezpieczają kolor włosów przed blaknięciem.

Pełna regeneracja

Nie zapominaj także, iż na stan twoich włosów wpływa także tryb życia i odpowiednia dieta. Przebywaj jak najwięcej na świeżym powietrzu, uprawiaj sport, bądź aktywna. Staraj się unikać stresu, włosy bardzo źle na niego reagują. Aby poprawić stan swoich włosów wyeliminuj z diety fast-foody, wprowadź do diety produkty bogate w cynk, miedź, krzem, witaminę A i beta-karoten (orzechy, migdały,pestki dyni, słonecznika, warzywa). Taka kompleksowa terapia z pewnością szybko przyniesie spodziewane efekty.