Pomysły na kreatywne wakacje dla dziecka

 

Okres ferii i wakacji to czas, w którym szczególnie zastanawiamy się nad kreatywnym zorganizowaniem czasu dla naszych dzieci. Z jednej strony opcja pozostawienia dziecka na wakacje w rodzinnej miejscowości jest całkiem kusząca – dziecko będzie blisko nas, spędzimy z nim czas. Z drugiej jednak strony, jest mało prawdopodobne, aby czuło się wypoczęte po spędzonym w tej sposób czasie, ponieważ nie odczuje zmiany otoczenia. Warto więc zastanowić się dłużej nad wyborem odpowiednich atrakcji dla naszego dziecka.

 W kraju

Klasyczną formą wypoczynku dla dzieci są kolonie. Wybierając jednak miejsce dla naszego dziecka, warto zapytać je o zdanie, np. czy lepiej czuje się nad morzem czy w górach. A może podobały mu się wakacje na Mazurach? To w końcu dziecko spędzi tam kilka tygodni, warto więc aby wybrało miejsce, które najbardziej mu odpowiada. Idealne kolonie powinny zawierać nie tylko konkretny plan pobytu, ale także zajęć dodatkowych dla naszych latorośli. Czas wakacji to odpowiedni moment na rozwijanie ich pasji w nienatrętny sposób. Dzieci najszybciej uczą się poprzez zabawę, a towarzystwo rówieśników, którzy podzielają ich pasję z pewnością pozytywnie wpłynie na nawiązywanie nowych przyjaźni.

Wakacje w Polsce to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla młodszych dzieci, które dopiero uczą się samodzielności. Nawet wyjazd w góry będzie trwał krócej niż zagraniczna podróż, która byłaby bardziej męcząca i stresująca dla naszego malucha. Dziecko będzie czuło się bardziej komfortowo wiedząc, że zawsze może w ciągu kilku godzin zobaczyć rodziców. Niewątpliwie wakacje w Polsce będą dla rodziny mniejszym obciążeniem finansowym,

Za granicą

Taka forma wakacji z pewnością będzie lepszą opcją dla starszych dzieci, które przebywały już dłuższy czas bez rodziców i dobrze radzą sobie w nowych miejscach, wśród nieznanych im osób. Wyjazd zagraniczny jest dla dziecka z pewnością większym stresem niż podróże po kraju ojczystym, ponieważ znajduje się ono pośród innej kultury i języka, którego nie opanowało jeszcze w perfekcyjny sposób. Dziecięce wyjazdy językowe pomimo dużych kosztów finansowych posiadają jednak wiele zalet. Pod czas wyjazdu dziecko ma możliwość pełnego zanurzenia w języku, ponieważ przez cały czas pobytu za granicą słuchało będzie języka obcego, a także zacznie się nim coraz częściej posługiwać z rówieśnikami pochodzącymi z różnych krajów. Wyjazdy językowe organizowane są przez profesjonalne szkoły i centra językowe, co zapewnia wysoką jakość nauki świadczonej przez lektorów oraz native speakerów. Co więcej kursy takie zazwyczaj preferują naukę poprzez zabawę – dziecko ma do wyboru wiele dróg, którymi może podążać jego nauka języka. Każda dobra szkoła językowa oferuje dzieciom nie tylko tradycyjne kursy językowe na różnych poziomach znajomości języka, ale także kursy tematyczne, które pozwalają dzieciom rozwijać ich indywidualne pasje czy zainteresowania. Oprócz nauki języka na dzieci czekają różnorodne zajęcia rekreacyjno-sportowe, a także warsztaty teatralne czy plastyczne. Z pewnością dziecko nie będzie narzekało na nudę! W trakcie wyjazdu dzieci zwiedzą najbardziej znane zabytki Anglii oraz teatry i muzea – co pozwoli im bliżej poznać kulturę Wielkiej Brytanii. Zagraniczny wyjazd nie tylko poprawi kompetencje językowe naszego dziecka, ale także nauczy go samodzielności oraz pozytywnie wpłynie na poprawę samooceny i pewności siebie.