Jak zbudować pozytywne relacje z klientem firmy?

Pozytywne relacje z klientem firmy to podstawa jej funkcjonowania, dlatego tak ważne jest, aby świadomie zarządzać tym sektorem naszego przedsiębiorstwa. W działaniach tych z pewnością pomoże nam odpowiedni system informatyczny klasy CRM.

Na zadowolenie klienta przekłada się kilka kryteriów, między innymi dostarczenie produktów na czas, dostarczenie produktów w pełni wartościowych, wykonanych starannie, a także zgodnych z oczekiwaniami klienta. Aby wszystkie te kryteria spełnić pracownik musiałby wyeliminować ryzyko błędu, które każdy ma prawo popełnić. W celu sprawnego zarządzania procesami pozyskiwania i obsługi klientów stworzono najwyższej klasy programy informatyczne, które czuwają nad sprawnym przebiegiem relacji z klientem. Zastosowanie w firmie programu CRM obniża koszty związane z pozyskiwaniem klientów, ponieważ program idealnie dopasowuje ofertę do klienta i wysyła do niego tylko interesujące go oferty. Dzięki temu klient uzyskuje interesującą ofertę na którą z dużym prawdopodobieństwem odpowie.

Microsoft Dynamics CRM umożliwia sprawne zarządzanie procesami sprzedaży – rejestrację działań oraz kontaktów z klientami i zadań planowanych do wykonania, zarządzanie zamówieniami dla klientów. Program zajmuje się także ewentualnymi reklamacjami sprawiając, że przebiegają one sprawniej i szybciej, a także działaniami marketingowymi takimi jak planowanie kampanii, tworzenie i zarządzanie listami marketingowymi czy automatyzacja przebiegu kampanii wraz z jej zaawansowanym raportowaniem. Dzięki takiej automatyzacji procesów przed i posprzedażowych pracownicy firmy mają więcej czasu na profesjonalną obsługę klientów, ponieważ sprawami administracyjnymi zajmuje się program.

Program jest także w pełni przystosowany do stosowania go na wszystkich urządzeniach mobilnych, takich jak tablety czy smartfony, w ten sposób każdy pracownik bez względu na miejsce w którym się znajduje, ma dostęp do interesujących go informacji. Warto więc zainwestować w tego typu narzędzie i w naszej firmie.