Jak łączyć różne rodzaje podłóg Radaway Poznań?

Wybór odpowiednich płytek

Kupując odpowiedni materiał na podłogę powinniśmy nie tylko kierować się ich miejscem przeznaczenia, wybierając płytki tarasowe , płytki kwasoodporne, płytki podłogowe Poznań, płytki przemysłowe, płytki łazienkowe Poznań marek Atlas Concorde, Casalgrande Padana, Radaway Poznań, Argelith, czy Floor Gres, ale także ich grubością. Oczywiste jest, że grubsze płytki będą odporniejsze na uszkodzenia, a więc idealnie sprawdzą się na zewnątrz, czy w łazience. Płytki tarasowe muszą być odporne nie tylko na zmiany pogodowe (od słońca do mrozu), ale także zabrudzenia (muszą być łatwe w czyszczeniu). Natomiast płytki, które kładziemy w łazience powinny być odporne na działanie wody oraz wyróżniać się dużą antypoślizgowością. Jest to parametr niezbędny do zapewnienia nam odpowiedniego bezpieczeństwa i komfortu. 

Sztuka łączenia materiałów

Coraz więcej osób decyduje się w trakcie planowania danej przestrzeni na  łączenie na podłogach różnych wzorów, a nawet materiałów z jakich wykonane są płytki podłogowe. Rozwiązanie to jest niezwykle interesujące i może pomóc nam stworzyć ciekawe rozwiązania. Kupując jednak materiał, zwróćmy uwagę chociażby na jego grubość, jeżeli bowiem wybierzemy dwa materiały o różnej grubości, stworzymy nierówną podłogę, co jest wręcz niewybaczalne. Możemy zabezpieczyć się przed takim wypadkiem kupując materiały do wylewki betonowej, które skorygują nierówności i zapewnią podłożu bardziej estetyczny wygląd. Wylewki są szczególnie pomocne, gdy na podłodze łączymy drewno i kamień. Drewno jest bardzo wrażliwe na zamiany temperatury, możemy jednak zabezpieczyć je przed niszczeniem w odpowiedni sposób. Najpierw zamontujmy kamień lub gres, a później wybierzmy odpowiednie drewno. Najlepiej we wnętrzach domowych sprawdzi się drewno już obrobione, lakierowane, olejowane, które chronione jest przed wpływem wilgoci i negatywnych czynników. Drewno jest materiałem miękkim, lecz pielęgnując je w odpowiedni sposób będziemy mogli cieszyć się nim przez długie lata. Ostatnio modne są także podłogi, które wyglądają na nieco starsze, zniszczone. Wiele osób decyduje się także na drewno we wnętrzach o surowym, skandynawskim stylu. Wybierając dwa różne materiały zadbajmy o to, by miały one podobną odporność na uszkodzenia. Jeżeli bowiem zdecydujesz się na mocny materiał oraz taki, który szybko się niszczy, to po pewnym czasie przeprowadzać będziesz remont, co może skutkować uszkodzeniem drugiej części podłoża, które wymiany nie wymagało przed remontem. 

Łagodne przejścia

Najtrudniejszym zadaniem jest takie połączenie dwóch materiałów, aby były one niewidoczne. W miejscach  łączenia możemy zastsować spoiny elastyczne, korek bądź listwy podłogowe. Spoiny są bardzo szczelne, dlatego idealnie sprawdzą się na zewnątrz oraz w łazienkach. Najczęściej występują w postaci silikonów. Korek z kolei idealnie sprawdzi się w łączeniu różnego gatunku podłóg drewnianych. Podobnie jak podłogi z drewna, korki należy polakierować w celu zabezpieczenia przed uszkodzeniami. Listwy podłogowe z kolei są bardzo elastyczne, mają różne wzory i kolory. Dobiera się je w zależności od wysokości i rodzaju użytych materiałów wykończeniowych. Pomagają neutralizować różnicę poziomów i z całą pewnością podnoszą estetykę podłoża. 

Radaway Poznań